Πόντιος ποντίω …αεί πελάζει.
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2020/02/received_623919998421234_2.jpeg)
Ο μεγαλύτερος ίσως σύγχρονος βάρδος του ποντιακού τραγουδιού και θεματοφύλακας της ποντιακής παράδοσης, ο Στάθης Νικολαίδης, επέλεξε για την διαμονή του στην πρωτεύουσα το ξενοδοχείο ενός άλλου Πόντιου και μάλιστα κιλκισιώτη, του δικού μας Νίκου Ανθρακίδη.
Το Be My Guest Athens στο Θησείο, με την λιτή πολυτέλεια και την οικογενειακή φιλοξενία που παρέχει, καθίσταται ολοένα και περισσότερο πόλος έλξης για όσους επισκέπτονται το κλεινόν άστυ είτε για δουλειά είτε και για ψυχαγωγία!