Επέστρεψε στις νίκες ο Εθνικός Ν. Αγιονερίου στο Σουφλί 0-2

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα εκπρόσωπο του νομού Κιλκίς στις επαγγελματικές κατηγορίες της χώρας εκτός έδρας με σκορ 2 – 0 επί του Εβρου Σουφλίου και καλό ποδαρικό για τον νέο προπονητή της ομάδας Π.Διλμπέρη.

Σε ένα παιχνίδι όπου δεν υπήρχε αντίπαλος και με ανεβασμένη ψυχολογία ο Εθνικός Ν. Αγιονερίου πέρασε σαν τρένο από το Σουφλί και παίρνοντας το βαθμολογικό τρίποντο επανήλθε στις επιτυχίες κάνοντας ένα νέο ξεκίνημα.

Με γκολ από τα αποδυτήρια ο Μπελίτσας με ωραίο σουτ έδειξε το δρόμο ανοίγοντας το σκορ και ρίχνοντας με το καλησπέρα τους γηπεδούχους στο καναβάτσο.

Και ενώ όλοι θα περίμεναν την αντίδραση των ακριτών του Εβρου ο Κοτσαρίδης με αριστοτεχνική κεφαλιά δεκαπέντε λεπτά αργότερα (17ο λεπτό) διπλασίασε τα τέρματα του Εθνικού γράφοντας το τελικό 2 – 0 όπως εξελίχθηκε το αποτέλεσμα του αγώνα.

Η γρήγορη αυτή διαμόρφωση του σκορ έδωσε άλλον αέρα στο κιλκισιώτικο συγκρότημα και χωρίς άγχος αντιμετώπισε το παιχνίδι με περισσότερη αυτοπεποίθηση και ηρεμία κάνοντας φάσεις που όμως δεν απέδωσαν κάτι καλό.

Σε καμιά στιγμή της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι δεν προβλημάτισαν τον Γουναρίδη ο οποίος είχε ένα ήσυχο Κυριακάτικο μεσημέρι και ο διαιτητής Κιγιρτζί (Κομοτηνής) – βοηθοί: Τζιώτζιος Θράκης, Κηλικιώτης Ξάνθης – πέρασε απαρατήρητος αφού δεν είχε κάποιες δύσκολες στιγμές να αντιμετωπίσει.