Μωροφιλοδοξίες
Η τηλεόραση είπε, ότι ο κόσμος πήγε στο μνημόσυνο του τέως, γιά να αποχαιρετήσει οριστικά το θεσμό της Βασιλείας.
Κι όμως έκαναν λάθος.
Η κληρονομικότητα ζη και βασιλεύει και την Αριστερά διαπομπεύει.
Πληροφορίες της εφημερίδας αναφέρουν, ότι ο γόνος αριστερών γονιών συκοφάντησε συνυποψήφιό της στην εκλογική επιτροπή του κόμματός της, γιά να αποκλεισθεί αυτός από το βουλευτικό ψηφοδέλτιο και να σιγουρέψει την δική της επανεκλογή.
Μία συμπεριφορά που κάποτε την συναντούσες σε μεγάλες ηλικίες περασμένων εποχών και με άλλο κώδικα πολιτικών αξιών.
Τώρα την συναντάμε και σε μικρές ηλικίες, δήθεν γιά να προστατέψουν το κόμμα, κρύβοντας επιμελώς άμετρες προσωπικές προσδοκίες, που δεν αντιστοιχούν σε ικανότητες, αλλά στην μωροφιλοδοξία που γεννά η κληρονομικότητα.
Το γεγονός της έως σήμερα μη αναγγελίας του ονόματος συμπολίτη μας στο βουλευτικό ψηφοδέλτιο Κιλκίς του ΣΥΡΙΖΑ – ΠΣ δεν σημαίνει και τελεσίδικη απόφαση αποκλεισμού.
Ελπίζουμε στο τέλος να διασωθεί στο Κιλκίς η τιμή της Αριστεράς από την κατηγορία της υιοθεσίας πρακτικών από το καταδικασμένο σκοτεινό παρελθόν άλλων κομμάτων.