Μήνυμα του πολιτευτή Κιλκίς του ΚΙΝ.ΑΛ. Γ.Αναστασιάδη για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2020/10/ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ-ΓΙΩΡΓΟΣ.jpg)
Το αδούλωτο πνεύμα του Ελληνισμού και το πάθος για εθνική ανεξαρτησία και εδαφική ακεραιότητα κορυφώθηκε πριν ακριβώς 80 χρόνια φτάνοντας στο έπος του ’40!
Ήταν τότε που η παγκόσμια κοινότητα υποκλίθηκε στο μεγαλείο και στο φρόνημα ενός μικρού λαού που κατατρόπωσε μία από τις πιο ισχυρές πολεμικές μηχανές εκείνης της εποχής!
Οι Έλληνες πιστοί στη μακραίωνη παράδοση αγώνων για την πατρίδα και την ελευθερία είμαστε πάντα έτοιμοι να δώσουμε τη δέουσα απάντηση απέναντι σε όποιον επιβουλεύεται τα σύνορα μας και την εθνική μας κυριαρχία!
Χρόνια πολλά Ελλάδα! Χρόνια πολλά Έλληνες!