Με… «ξένα κόλλυβα»!
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2020/09/S1250002.jpg)
Άλλο και τούτο!
Ανακοινώνει η δημοτική αρχή Κιλκίς απόφασή της, «σε συμφωνία», λέει, «και με την μειοψηφία», γιά «πάγωμα» των διαφόρων δημοτικών τελών, ενόσω διαρκεί η πανδημία.
Και την ανακοινώνει τρία εικοσιτετράωρα μετά… την ανακοίνωση του υπουργείου εσωτερικών περί διαθέσεως κονδυλίου 60.000.000 στους δήμους ακριβώς προκειμένου να καλυφθούν οι όποιες απώλειές τους, που θα προκύψουν από το «πάγωμα» των τελών!
«Φιλολαϊκή» πολιτική… «εκ του ασφαλούς»!
Ή, αλλιώς, είναι γιά τον καθένα εύκολη η… «τέλεση μνημοσύνου με… ξένα κόλλυβα»