«Μάνι – μάνι»!
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/01/ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ.jpg)
Ορκίσθηκε δημοτικός σύμβουλος, αντικαθιστώντας τον Γιώγο Καϊσίδη, καθώς ήταν ο δεύτερος επιλαχών του συνδυασμού του Παύλου Τονικίδη, και στην πρώτη συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου Κιλκίς, ελάχιστα 24ωρα αργότερα, να ‘την… η ανεξαρτητοποίηση του!
«Μάνι – μάνι» που λένε!
Μέχρι και στον Κώστα Παπακώστα… «έβαλε γυαλιά», όσον αφορά… στην ταχύτητα ο Θανάσης Γραμματικόπουλος, δηλώνοντας ότι θα εκτελέσει τα καθήκοντά του με ευσυνηδεισία.
Τουλάχιστον ο εκ «καποδιστριακού» δήμου Δοϊράνης προερχόμενος ανεξάρτητος δημοτικός σύμβουλος είχε τηρήσει επί ένα κάποιο διάστημα στάση… αναμονής, αναζητώντας… προσχήματα!