Ένα «κύμα», που «φουσκώνει» συνεχώς
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/01/ΤΖΙΤΖΙΚΩΣΤΑΣ-2.jpg)
Ο «Μαχητής» τόλμησε και δημοσίευσε την κατάσταση των επιχειρήσεων, που ενισχύονται στο πλαίσιο σχετικού προγράμματος της περιφέρειας Κ.Μακεδονίας.
Και επιβράβευσή του αποτελεί… το «κύμα» διαμαρτυριών από πλήθος τέτοιων επιχειρήσεων της περιοχής του νομού Κιλκίς, που είτε δεν συμπεριελήφθησαν στην επίμαχη κατάσταση είτε δεν έτυχαν ισότιμης μεταχείρισης.
Ένα «κύμα» που… «φουσκώνει» συνεχώς και έχει «θορυβήσει» την περιφερειακή διοίκηση (και… όχι μόνον).
Και το οποίο κάποια στιγμή θα «παφλάσει», κοινώς θα «σκάσει», αν η εν λόγω διοίκηση συνεχίσει… «το ίδιο βιολί» των επιλεκτικών διοχετεύσεων των κονδυλίων γιά διάφορα τέτοιου σκοπού προγράμματα.