Ξεκίνησε καλά στην νέα περίοδο ο Γιάννης Κορακίδης
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2024/02/ΚΟΡΑΚΙΔΗΣ.jpg)
Καλό υπήρξε το ξεκίνημα της νέας αγωνιστικής περιόδου για τον Γιάννη Κορακίδη.
Ο ρίπτης του ΓΣ Μανδρών έλαβε μέρος την Κυριακή 25-2-24 (δεύτερη ημέρα) στην διημερίδα ή «φεστιβάλ» ρίψεων του Ηρακλείου Κρήτης και κατέλαβε την πέμπτη θέση μεταξύ επιλέκτων αθλητών των κατηγοριών ανδρών και νέων ανδρών (20-22 ετών), με επίδοση 70,93 μέτρων (σφύρα 7,260 κιλών).
Με αυτήν πλησίασε σε ελάχιστη απόσταση την ατομική του, που είναι 70,97 μέτρα από πέρυσι.