Να κρατώνται οι παραδόσεις
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2016/02/image1-542x361.jpg)
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο σεβασμιώτατος μητροπολίτης Πολυανής και Κιλκισίου κκ Εμμανουήλ, ο βουλευτής Κιλκίς Γιώργος Γεωργαντάς, ο αντιπεριφερειάρχης Ανδρέας Βεργίδης, ο αντιδήμαρχος Κιλκίς Δημήτρης Τσαντάκης, οι δημοτικοί σύμβουλοι κ.κ. Πογέλης και Δημητρίου, ο πρώην δήμαρχος Κιλκίς Τάσος Αμανατίδης καθώς και πλήθος κόσμου, στέλνοντας ένα δυνατό μήνυμα για την ανάγκη διατήρησης της παράδοσης.