Κοσμήματα της αυτοδιοίκησης
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2020/05/ΑΛΙΡΗΣ-ΓΙΑΝΝΗΣ.jpg)
«Στρατιωτικό τρόπο» άσκησης των καθηκόντων του καταλόγισε στον γενικό γραμματέα του δήμου Παιονίας ο δημοτικός σύμβουλος Γιάννης Αλίρης, εξαπολύοντας σφοδρή επίθεση εναντίον του.
Γιά να έλθει λίγο μετά η τοποθέτηση του Παναγιώτη Παυλίδη, ο οποίος, αναφερόμενος τόσο στον νυν όσο και στον πρώην γενικό γραμματέα, έκανα λόγο για «αληθινά κοσμήματα» της τοπικής αυοδιοίκησης με υπηρεσιακή ευσυνειδησία και φερεγγυότητα, υποχρεώνοντας τον προλαλήσαντα να… «καταπιεί την γλώσσα του»!