Στην εθνική στίβου παίδων ο Γιώργος Κορακίδης
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2015/05/ΚΑΜΤΣΙΚΛΗΣ-ΕΜΑΝΟΥΗΛ-ΚΟΡΑΚΙΔΗΣ-ΓΙΩΡΓΟΣ-ΣΦΥΡΑ-5-ΚΙΛΑ-ΠΑΙΔΩΝ-542x429.jpg)
Διεξάγεται την προσεχή Τετάρτη 5.8.15 στο στάδιο Αλκαζάρ της Λάρισας, η διεθνής συνάντηση κλασικού αθλητισμού παίδων Ελλάδος-Κύπρου.
Στην σύνθεση του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματός μας συμπεριλαμβάνεται ο ρίπτης του ΓΣ Μανδρών Γιώργος Κορακίδης, που προσθέτει έναν ακόμη «κρίκο» στην μακρά «αλυσίδα» των επιλέκτων μονάδων του συλλόγου του νομού Κιλκίς, που έχουν κατά καιρούς αγωνισθεί με τα εθνικά χρώματα.
Ο νέος αθλητής θα λάβει μέρος στο αγώνισμα της σφυροβολίας.