«Κίνηση Πολιτών»… χωρίς πολίτες!
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2023/03/Screen-Shot-2023-04-04-at-15.39.57.png)
Πλήρως απογοητευτική υπήρξε η ανταπόκριση από (πλευράς πολιτών του δήμου Παιονίας στην εκδήλωση, που διοργάνωσε η «Κίνηση Πολιτών» γιά θέματα, που αφορούν στις μετακινήσεις και στα αντίστοιχα έργα υποδομής στα όρια του δήμου.
Και τούτο, διότι στο πολιτιστικό κέντρο του Πολυκάστρου, όπου πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση, αν εξαιρούσαμε τους παρισταμένους θεσμικούς παράγοντες μετά βίας θα αριθμούσαμε δυο – τρείς δεκάδες πολιτών.
Και είτε η ευθύνη για την πληθώρα των άδειων καθισμάτων του κέντρου βαραίνει τους διοργανωτές, είτε τους ίδιους τους πολίτες, η εκδήλωση καταγράφηκε ως μία «Κίνηση Πολιτών» από την οποία απουσίαζαν οι… πολίτες !