Κιλκισιώτικα…παράλογα!
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/11/IMG_20211104_095841.jpg)
Βεβαίως, έχει γίνει παγκοίνως γνωστό, ότι οι τοπικοί άρχοντες διατηρούν καλές σχέσεις με…τα κιλκισιώτικα παράλογα!
Εξ ου και η πλήρης αδράνεια στην υπόδειξη ουκ ολίγων πολιτών γιά μία μεγαλύτερη και τοποθετημένη σε σημείο με καλύτερο οπτικό πεδίο πινακίδα απαγόρευσης εισόδου βαρέων οχημάτων στην Ελευθερίου Βενιζέλου, από το ύψος της διασταύρωσης με την Ευρώπης, καθώς και συστηματικότερο έλεγχο των παραβατών του ορίου ταχύτητας οχημάτων στην ίδια σημαντική οδό.
Μία αδράνεια, που και σε αυτήν την περίπτωση ενεργοποιεί την «μαύρη σκέψη» περί πρώτου ατυχήματος ή (Θεός φυλάξει) δυστυχήματος.