«Χωματερή» αποβλήτων… γενικώς
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/02/apovlita.jpg)
Με τοπικούς παράγοντες και τοπικά μέσα «ενημέρωσης», που «παίρνουν χαμπάρι» ένα σοβαρό ζήτημα του τόπου… έξι μήνες μετά την ανάκυψή του, πώς να μην αντιμετωπίζει η κεντρική διοίκηση τούτο τον τόπο, όχι μόνον ως περιοχή εγκατάστασης μονάδας επεξεργασίας βιομηχανικών αποβλήτων, αλλά ως… «χωματερή» αποβλήτων γενικώς;
Ποιός θα της «τρίξει τα δόντια» γι’ αυτήν την τόσο κατάφωρα άνιση μεταχείρισή του;