Συνάντηση κτηνοτρόφων
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/08/ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ-ΘΩΜΑΣ-ΤΥΡΝΑΒΟΣ.jpg)
Ο πρόεδρος του κτηνοτροφικού συλλόγου Κιλκίς και Παιονίας, Θωμάς Καρυπίδης, συναντήθηκε με τον πρόεδρο του αγροτικού συνεταιρισμού δημητριακών και κτηνοτροφικών προϊόντων Καστοριάς, Δημήτρη Μόσχο, τον πρόεδρο των αιγοπροβατοτρόφων επαρχίας Λαγκαδά, Δημήτρη Στραζέμη, τον αντιπρόεδρο Κωνσταντίνο Δίκα και τον ταμία Απόστολο Σασάκαρη, στην πανελλαδική συνάντηση όλων των κλάδων της κτηνοτροφίας στον Τύρναβο.
Στην συνάντηση έδωσαν βροντερό παρόν περισσότεροι από 120 κτηνοτρόφοι, κατά βάση εκπρόσωποι συλλόγων και συνεταιριστικών οργανώσεων, οι οποίοι έμειναν πιστοί στην ατζέντα των διοργανωτών, προτάσσοντας δύο θέματα:
Το κόστος των ζωοτροφών και την επιδότησή τους.
Την κατανομή των βοσκοτόπων και τα δικαιώματα από το Εθνικό Απόθεμα.