Ηττήθηκε στην Θεσσαλονίκη ο ΓΑΣ Κιλκίς από την Πυλαία

Την ήττα με γνώρισε ο ΓΑΣ Κιλκίς από τον ΑΕΣΧ Πυλαίας στη Θεσσαλονίκη στην 11η και τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου της Handball Premier.
Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ μέχρι τα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης καθώς καμία δεν κατάφερε να είναι αποτελεσματική στην επίθεση, με αποτέλεσμα να έχουμε ένα χαμηλό σκορ. Μετά τα πρώτα λεπτά η Πυλαία κατάφερε να πάρει μια διαφορά, εκμεταλλευόμενη και τα λάθη επιθετικά και αμυντικά του Κιλκίς και πήγε στο ημίχρονο με το σκορ υπέρ της 13-9.
Στο δεύτερο μέρος, ο ΓΑΣ Κιλκίς δεν κατάφερε να πλησιάσει στο σκορ σε κανένα σημείο και γνώρισε την ήττα στη Μίκρα με 28-16.
Η ομάδα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στον πρώτο γύρο της Handball Premier με 4 βαθμούς στην 10η θέση και πλέον στρέφει την προσοχή της στον εκτός έδρας αγώνα του κυπέλλου με τη ΧΑΝΘ την Τετάρτη.
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 28-16
Τα πεντάλεπτα: 1-0, 1-2, 5-3, 9-5, 11-7, 18-9 (ημχ.) 14-10, 18-10, 22-11, 24-14, 27-14, 28-16.
Οι συνθέσεις:
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Μπάμπης Ανανιάδης): Μοϊσίλιεφ, Παλάσκας, Αντωνιάδης 2, Καραγκιοζόπουλος 6, Ντάνουλετ, Τσορτέκης 1, Ορφανουδάκης, Βαρδάκας 4, Μπίλιας 2, Αλεξανδρίδης 6, Καβουσανάκης 2, Τριανταφυλλίδης Δ. 4, Τριανταφυλλίδης Τ., Κυριακίδης 1, Θεολόγης, Γαβανάς.
ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Νίκος Γεωργιάδης): Μποροντάι 1, Ραντόισιτς 1, Μέτσης 2, Κυπραίος 2, Μήγγας 1, Φαχουρίδης Σ. 2, Ελευθεριάδης 1, Γιαννακίδης, Βαφειάδης, Σιγγιρίδης,
Καρβουνίδης, Φαχουρίδης Α. 2, Μπέρεζνι 4, Γιαννακόπουλος, Γιαβασίδης, Ταραμονλής.
Διαιτητές: Νάσκος-Χαρίτσος, Δίλεπτα: 5-5 , Πέναλτι: 3/3-1/3