Άργησε ο ΓΑΣΚ να βρεί …τον ευατό του και ηττήθηκε στην Δράμα

Την ήττα με 30-27 γνώρισε ο ΓΑΣ Κιλκίς στη Δράμα από την τοπική ομάδα σε αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική της Handball Premier.

Ο ΓΑΣ Κιλκίς ουσιαστικά πλήρωσε το κακό του ξεκίνημα στο παιχνίδι και κατά συνέπεια το πρώτο ημίχρονο όπου βρέθηκε να «κυνηγάει» τη Δράμα από νωρίς, βάζοντας δύσκολα στον ίδιο του τον εαυτό.

Παρότι το τελικό σκορ δεν το φανερώνει η Δράμα ήταν καταιγιστική στο α’ ημίχρονο, αφού προηγήθηκε 20-9.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα του ΓΑΣ Κιλκίς ήταν τελείως διαφορετική, αφού κατάφερε να ανακάμψει και να δυσκολέψει αυτή την φορά τους Δραμινούς.

Κυριάρχησε στο μεγαλύτερο διάστημα του ημιχρόνου και λίγο έλειψε αν είχε λίγο περισσότερο χρόνο να έπαιρνε και κάτι καλύτερο από το παιχνίδι. Το τελικό σφύριγμα της κόρνας βρήκε τις δύο ομάδες στο 30-27.

Ο ΓΑΣ Κιλκίς πλέον στρέφει την προσοχή του στο επόμενο παιχνίδι εντός έδρας με αντίπαλο το Ζαφειράκη Νάουσας.

Τα πεντάλεπτα: 5-0, 7-1, 10-3, 12-3, 14-6, 20-9 (ημχ.) 21-14, 24-16, 26-19, 27-20, 28-23, 30-27

Οι συνθέσεις:
Bianco Monte Δράμα (Βαλαβάνης): Κρητικός 9, Κοτσιώνης 5, Χαϊτίδης 5, Πολύδωρος 4, Λατσάκου, Τοζακίδης, Τουνγκελίδης, Καλαϊτζίδης, Μανωλούδης 1, Λαζαρίδης, Ντάκαρης, Κόρσακ, Παπαδόπουλος 3, Ιωαννίδης, Γκρούμπιτς 3.
ΓΑΣ Κιλκίς (Γεωργιάδης): Μποροντάι, Μήγγας, Ελευθεριάδης 2, Φώτογλου, Αλεξανδρίδης 4, Κουτουλογένης, Ζώτος, Μπουτκάρης 4, Κουσίδης, Δομπρής 7, Μπέρεζνι 5, Σιγγιρίδης 4, Στανκίδης, Παπαγιάννης 1, Αντωνίου, Παντικίδης.
Διαιτητές: Λινάρδος- Νικολαϊδης, Κόκκινη: 51:59 Τριανταφύλλου (για διαμαρτυρία), Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 2/3-3/4

Η 3η αγωνιστική αναλυτικά

Το σερί της στη Handball Premier με 3/3 και το αήττητο στη σεζόν με 4 νίκες και μια ισοπαλία διεύρυνε η Δράμα που επικράτησε 30-27 του Κιλκίς με 9 γκολ από τον Κρητικό.

Σπουδαίας βαθμολογικής και ψυχολογικής σημασίας νίκη για τον Ζαφειράκη Νάουσας με 28-27 στα Βριλήσσια με τον Θεοδωρόπουλο να πραγματοποιεί τεράστια εμφάνιση με 13 γκολ!

Ο Ολυμπιακός είχε εύκολο πέρασμα από τη Θεσσαλονίκη επικρατώντας της ΧΑΝΘ με 38-21. Οι “ερυθρόλευκοι” συνέχισαν με αυτό τον τρόπο το νικηφόρο σερί τους στην έναρξη της σεζόν με 4/4 και 3/3 στο πρωτάθλημα.

Στη Νέα Φιλαδέλφεια ο Ιωνικός Bfon ξέσπασε με 29-13 απέναντι στην Πυλαία, κερδίζοντας τους πρώτους του πόντους στο φετινό πρωτάθλημα. Ο Ιωνικός είχε τον απόλυτο έλεγχο από το ξεκίνημα, φτάνοντας εύκολα και δίκαια στη νίκη.

Μεγάλο παιχνίδι στο «Σπίτι του Χάντμπολ» με ΠΑΟΚ και Δούκα να μοιράζονται από ένα βαθμό μετά το ισόπαλο 23-23.

Ψάχνοντας αρχηγό

Προς αναζήτηση αρχηγού βρίσκονται τα δύο κόμματα που αγωνίζονται για τη θέση της αξιωματικής αντιπολίτευσης. ΣΥΡΙΖΑ και ΠΑΣΟΚ μετά τις […]