Επειδή… «του το είπαν»!
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/04/ΓΚΟΥΝΤΕΝΟΥΔΗΣ.jpg)
Γιά… τριακόσια κρούσματα νέου κορωνοϊού στην δομή φιλοξενίας Ν.Καβάλας έκανε λόγο ο επικεφαλής της μείζονος μειοψηφίας και πρώην δήμαρχος Χρήστος Γκουντενούδης συνεπικουρούμενος από τον δημοτικό σύμβουλο Ιωάννη Αλίρη, κατά την διά τηλεδιασκέψεως συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου Παιονίας της Τετάρτης 21.7.21!
Δηλαδή,… όλη η περιφερειακή ενότητα Κιλκίς όχι στο «κόκκινο» αλλά… στο «βαθύ κόκκινο», το «άλικο»!
Σε πείσμα, δηλαδή, της αρμόδιας κρατικής υπηρεσίας, που… επιμένει να την κατατάσσει στο «κίτρινο», με σχετικώς μικρό διψήφιο συνολικό αριθμό κρουσμάτων!
Στην ερώτηση γιά την «πηγή», από την οποία «άντλησε» την πληροφορία, η απάντηση ήταν… «μου το είπανε»!
Είπαμε, ότι ώρες και φορές η ανευθυνότητα έχει «μακρινά ποδάρια».
Αλλά και μέχρι του σημείου, μία αναφορά να μην διαφέρει από… διασπορά ψευδών ειδήσεων, «πάει» πολύ!