Δεν μένει… στα λόγια
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/01/ΦΡΑΓΓΙΔΗΣ-ΓΙΩΡΓΟΣ-copy.jpg)
Εννέα νέα περιπολικά οχήματα ήταν να παραλάβει η διεύθυνση αστυνομίας Κιλκίς, στο πλαίσιο του προγράμματος εκσυγχρονισμού του στόλου περιπολικών της Ελληνικής Αστυνομίας.
Παρέλαβε … δεκατρία!
Να ‘ναι καλά ο βουλευτής Κιλκίς Γιώργος Φραγγίδης, που προέβη σε σχετικές παρεμβάσεις, ορμώμενος από την προσωπική φιλική σχέση με τον υπουργό προστασίας του πολίτη Μιχάλη Χρυσοχοϊδη.
Σε αντίθεση με άλλους τοπικούς πολιτικούς παράγοντες, που «αρκούνται» σε… φωτογραφίσεις και δηλώσεις.
Στην προκειμένη περίπτωση ο συγκεκριμένος βουλευτής κινήθηκε «έργω» , όπως… δεν συμβαίνει συχνά στην πολιτική «σκηνή», και όχι «λόγω», δηλαδή …το σύνηθες σ’ αυτήν.