Ανώτερος του Άρη και… το έδειξε ο ΓΑΣ Κιλκίς!
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2023/02/ΓΑΣΚ-ΑΡΗΣ.jpeg)
Στην παρούσα συγκυρία ο Άρης Θεσσαλονίκης έχει το «όνομα», αλλά την αγωνιστική χάρη την έχει ο ΓΑΣ Κιλκίς, καθώς υπερτερεί καταλυτικώς σε όλους τους τομείς.
Έτσι, ο μεταξύ τους αγώνας του Σαββάτου 18.2.23 εξελίχθηκε σε «μονόλογο» της ομάδας του Κιλκίς, που «αποτυπώθηκε» στο «κραυγαλέο» 40-18 υπέρ αυτής, και ακόμη περισσότερο στο ακόμη πιό «εκκωφαντικό» 21-5 του πρώτου ημιχρονίου.
Πρόκειται γιά κλασικό παράδειγμα αγώνα, ο οποίος λόγω της καταφανούς ανωτερότητας της μιάς ομάδας, μετατρέπεται σε μία… «δυνατή προπόνηση» γι’ αυτήν, μη επιδεχόμενος εκτενούς αναφοράς και, κατά μείζονα λόγο, κριτικής.
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2023/02/332480931_586773346644398_1953250468823689297_n.jpeg)
Η σύνθεση:
Τριανταφύλλου (Βαφειάδης), Κυπραίος 1, Α.Φαχουρίδης 6, Δημάκης 8, Γιαννακόπουλος 4, Ταραμονλής 4, Ελευθεριάδης 7, Σ.Φαχουρίδης 2, Χ.Μαυρόπουλος 1, Καρβουνίδης 1, Νάκος 3, Γρηγοριάδης 3, Κοτανίδης, Ασλανίδης.
Η επόμενη αγωνιστική ημέρα: Σάββατο 4.3.23, 16.30, ΑΕ Πανοράματος Θεσσαλονίκης-ΓΑΣ Κιλκίς.