Φωτεινό παράδειγμα
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/01/ΣΥΣΥΤΙΟ-ΠΑΝΑΓΙΑΣ-ΚΙΛΚΙΣ.jpg)
Το εγκώμιο των γυναικών, που προσφέρονται εθελοντικώς και ανιδιοτελώς και παρασκευάζουν πάνω σε καθημερινή βάση γεύματα αγάπης για τα συσσίτια της ιεράς μητροπόλεως Πολυανής και Κιλκισίου, «έπλεξε» ο Bασίλης Καραμπίδης, κατά την διά τηλεδιασκέψεως συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου Κιλκίς της Δευτέρας 28.12.20.
Και στην προκειμένη περίπτωση εξέφρασε το σύνολο όχι μόνο του σώματος, αλλά όλης της κιλκισιώτικης κοινωνίας.
Πρόκειται, όντως, για φωτεινό παράδειγμα προς μίμησιν.