Κιλκισιώτικες επιτυχίες σε μικρό αγώνα ανωμάλου δρόμου

Στον μικτό αγώνα δρόμου επί ανωμάλου εδάφους και ορεινής ποδηλασίας, με την επωνυμία «Cycle Trail Race», που διεξήχθη στην Θεσσαλονίκη, συμμετέσχε ο σύλλογος δρομέων υγείας Κιλκίς, δύο από τα στελέχη του οποίου κατέκτησαν μετάλλια.

Στο σχετικό ενημερωτικό δελτίο αναφέρονται, μεταξύ άλλων και τα εξής:
«… Πρόκειται για τους Άγγελο Αμανατίδη, που κατέλαβε την τρίτη θέση της γενικής κατάταξης με επίδοση 0.55.07, και Σταύρο Κατσαρώνα που τερμάτισε πρώτος στην κατηγορία 50+ετών με τον εξαιρετικό χρόνο 1.05.38, στην διαδρομή των δέκα χιλιομέτρων.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΚΙΛΚΙΣ

Στο βάθρο ανέβηκε, επίσης ο συντοπίτης αθλητής του Αίαντος Κιλκίς Κυριάκος Σαχπεκίδης, ο οποίος κατέλαβε την δεύτερη θέση στα τέσσερα χιλιόμετρα με 0.19.46. Έκπληξη απετέλεσε η επανεμφάνιση του Τάσου Μυλωνίδη μετά από αρκετό καιρό, ο οποίος τερμάτισε την όμορφη διαδρομή των δέκα χιλιομέτρων στον εξαιρετικό χρόνο των 0.58.44.

Επίσης τερμάτισαν στον ίδιο αγώνα ο Γιώργος Σιώτης με 1.08.43 και ο Σταύρος Αλεξόγλου με 1.25.43.

Στον αγώνα των τριών χιλιομέτρων τερμάτισε και το νέος μέλος του συλλόγου Μαρία Δεληνικόλα με χρόνο 0.44.47 …».