Επίσκεψη του υποψήφιου βουλευτή Πέτρου Παππά στη ΒΙ.ΠΕ. Κιλκίς
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2023/05/FB_IMG_1683749421889-1024x1024.jpeg)
Ο υποψήφιος βουλευτής Κιλκίς με τον ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Πέτρος Παππάς, συνάντησε την Πρόεδρο της Διαχειριζόμενης Βιομηχανικής Περιοχής Κιλκίς Λία Μυλωνά και τον Διευθυντή Αθανάσιο Δημητριάδη.
Στη συνάντηση τονίστηκε η άμεση ανάγκη σύνδεσης της Θεσσαλονίκης, μέσω προαστιακού σιδηροδρόμου, με την ΒΙ.ΠΕ του Κιλκίς. Επιπλέον αναφέρθηκε η επιτακτική ανάγκη αναβάθμισης των υποδομών ηλεκτροδότησης της ΒΙ.ΠΕ.
Και τέλος, συζητήθηκε η ανάγκη εξασφάλισης από την Πολιτεία ενός ανταγωνιστικού πλαισίου λειτουργίας για τις βιομηχανίες καθώς και την εξασφάλιση του ευχερούς δανεισμού τους από την τράπεζες ο οποίος ανακόπηκε τα τελευταία 15 χρόνια.
Μετά το τέλος της συνάντησης ο υποψήφιος βουλευτής, Πέτρος Παππάς ξεναγήθηκε στις εγκαταστάσεις της Alumil όπου και είχε την ευκαιρία να μιλήσει με πολλούς εργαζομένους της εταιρείας.