Ενίσχυση του νοσοκομείου Κιλκίς από την ΦΑΙΔΩΝ
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2020/12/LOGO-GR.png)
Η ΦΑΙΔΩΝ ανταποκρινόμενη στις αυξημένες ανάγκες του γενικού νοσοκομείου Κιλκίς ιδιαίτερα αυτή την περίοδο της έξαρσης της πανδημίας, προσέφερε 400 στολές προστασίας COVID για το υγειονομικό και νοσηλευτικό προσωπικό του νοσοκομείου.
Η ΦΑΙΔΩΝ πιστεύει ότι είναι χρέος της να συνδράμει όσο μπορεί στις ανάγκες της τοπικής κοινωνίας, που κυρίως εστιάζονται στη στήριξη του υγειονομικού τομέα.