Οι «εκτελεστές» της 9ης αγωνιστικής της Α1 κατηγορίας Ε.Π.Σ.Κιλκίς
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2022/11/ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ-ΜΙΛΤΟΣ-1024x700.jpg)
Ο Μίλτος Γρηγοριάδης του Πάϊκου Γουμένισσας είναι ο πρώτος «εκτελεστής» της 3ης αγωνιστικής της α1 κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κιλκίς με 12 τέρματα.
Πιο αναλυτικά ακολουθούν με 9 τέρματα: Πιπερτζής (Κιλκισιακός).
8 τέρματα: Κακουλίδης (Κιλκισιακός).
6 τέρματα: Χατζηστεφάνου (Ευρ.), Δ.Ιωαννίδης (Δόξα Χέρσου), Γκέρτσος (ΑΕΠ).
5 τέρματα: Ορφανίδης (Πάικο Γουμ.).
4 τέρματα: Κατηριάδης (Ευρ.), Δημητρακόπουλος (Κιλκ.), Ν.Στεφανίδης (Κιλκ.).
3 τέρματα: Τσούκας (Εθν.Αξ.), Χωραφάς (Ευρ.), Τζιτζίδης (Αργ.), Κούρογλου (Γερ.), Κ.Αμανατίδης (Νίκη Ευκ.), Διονυσιάδης (Μ.Βρύσης), Κ.Αμανατίδης (Νίκη Ευκ.), Γκιώνη (Εθν.Αξ.), Δ.Παπαδόπουλος (Νίκη Ευκ.), Ν.Γκέληνος (ΑΕΠ), Σωνίτης ΔόξαΧερ).
2 τέρματα: Ακριτίδης (Εθν.Αξ.), Προβατίδης (Κιλκ.), Αμανατίδης (ΑΕΠ), Σαντικάι (Εθν.Αξ.), Μπίνας (ΑΕΠ), Ευθυμιάδης (Ευρ.), Κοσμερίδης (Δόξα Χέρ.), Τσοποζίδης (Νίκη Ευκ.), Σαμαράς (Πάικ.Γουμ.), Ι.Ορφανίδης (Γερ), Ν.Γεωργιάδης (ΑΕΠ).
Ακολουθούν 40 παίκτες με ένα τέρμα ο καθένας.
Αυτότερμα: Ευθυμιάδης (Αργυρούπολης)
Τέρματα “στα χαρτιά”: Τρία