Εκδήλωση μνήμης την Κυριακή στην Γουμένισσα από τον Ποντιακό σύλλογο
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2022/11/ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΕΚΔΗΛΩΣΗ-ΜΝΗΜΗΣ-2022.jpg)
Ο Ποντιακός Σύλλογος Γουμένισσας “Διογένης ο Σινωπεύς” πραγματοποιεί εκδήλωση με τίτλο: “Δύο κόσμους έχει η ψυχή μου, δύση και ανατολή” που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2022 στις 6.30 στο πολιτιστικό κέντρο Γουμένισσας με τη στήριξη του δήμου Παιονίας.
Η εκδήλωση πραγματοποιείται στα πλαίσια της συμπλήρωσης των 100 χρόνων από τη Μικρασιατική Καταστροφή.