Στην Σφενδάμη Πιερίας οι δρομείς του συλλόγου δρομέων υγείας Κιλκίς
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2017/04/18157171_266103893793333_3083077786428485348_n-542x316.jpg)
Το Σάββατο 24.4.17 στo 11o ορεινό ημιμαραθώνιο Σφενδάμης Πιερίας, διαδρομής 21.000μ., συμμετέσχον οι Δημήτρης Ναλμπάντης και Σταύρος Κατσαρώνας ενώ στα 12,5 χιλ. ο Χνιτίδης Γεώργιος.
Την Κυριακή 24.4.17 διεξήχθη. Ένας απαιτητικός αγώνας βουνού 24,5 χιλιόμετρα στον οποίο συμμετείχαν οι Γιάννης Γάγος, Κώστας Παχνής,και Γιώργος Σιώτης και 12 χιλιόμετρα που συμμετείχε ο Γιώργος Σταμπολίδης.
Και στην Καβάλα όμως παράλληλα με τους θεσμικούς αγώνες σκυταλοδρομιών έγινε και αγώνας 10 χιλ όπου πήρε μέρος ο Στέλλιος Δέλογλου.
Μεγάλη διάκριση για τον κιλκισιώτη δρομέα Γιάννη Πολυμένη που πρωταγωνιστεί πλέον στις υπεραποστάσεις και τερμάτισε δεύτερος στον δεύτερο Θεαγένειο δρόμο αποστάσεως 100 χιλιόμετρα στην Θάσο.