Δωρεάν προληπτική ιατρική και οδοντιατρική εξέταση μαθητών
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2015/09/14-542x299.jpg)
Από την αντιδημαρχία πρόνοιας Κιλκίς ανακοινώθηκε, ότι από την Δευτέρα 12 έως και την Παρασκευή 16.10.15 θα διενεργηθεί δωρεάν προληπτική ιατρική-οδοντιατρική εξέταση στους μαθητές των δημοτικών σχολείων του Κιλκίς.
Η εξέταση θα διενεργηθεί από την Δευτέρα 12 έως και την Παρασκευή 16.10.15, στην κινητή μονάδα «Ιπποκράτης» του «Χαμόγελου του Παιδιού», η οποία θα σταθμεύει κατά το εν λόγω διάστημα στην πλατεία Ειρήνης.
Το σχετικό πρόγραμμα έχει ως εξής:
-08.30-14.00: Μαθητές δημοτικών
-14.30-16.30: Συνοδοί-κηδεμόνες με παιδιά.
Οι εξετάσεις αφορούν τόσο σε ασφαλισμένα όσο και σε ανασφάλιστα παιδιά.