Δήλωση Γ.Φραγγίδη για την Ημέρα Μνήμης Θυμάτων του Ολοκαυτώματος
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/01/ΘΥΜΑΤΑ-ΤΟΥ-ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑΤΟΣ.jpg)
Εκατομμύρια άνθρωποι, κυρίως Εβραίοι, αλλά ανάμεσά τους και πολλοί Έλληνες βασανίστηκαν και θανατώθηκαν κατά τη διάρκεια του Ναζισμού. Στρατόπεδα συγκέντρωσης, βασανισμοί, καταναγκαστική εργασία, απαγχονισμοί, μαζικές δολοφονίες. Η μεγαλύτερη Γενοκτονία στην ιστορία της ανθρωπότητας.
Στη ζωή μας δεν έχουν θέση ο Ναζισμός, ο Φασισμός, ο Ρατσισμός, το Μίσος και ο Αντισιμιτισμός. Δεν πρέπει να ξεχνούμε και να μην επιτρέψουμε να ξανασυμβεί.