Τα ίδια Παντελάκη μου…
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/01/osde.jpg)
Δημοσιεύματα φέρουν κύκλωμα αγροτών στην περιοχή της Φλώρινας, να δηλώνουν ψευδώς στο ΟΣΔΕ ως επιλέξιμα αγροτεμάχια περιοχές που ανήκουν …εκτός ελληνικής επικράτειας, μέσα στα γεωγραφικά όρια των Σκοπίων!
Γεγονός, το οποίο, βεβαίως δεν προκαλεί καμμία έκπληξη, καθώς στο παρελθόν κάτι ανάλογο είχε συμβεί και με Κιλκισιώτες παραγωγούς, οι οποίοι στα προ ψηφιοποιήσεως χρόνια δήλωναν στο ΟΣΔΕ ως χωράφια …νεκροταφεία, την εθνική οδό θεσσαλονίκης-Ευζώνων, και βεβαίως και περιοχές της Γευγελής!
Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου!