Ποιό ασυμβίβαστο;
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/06/ΤΣΑΝΤΑΚΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΗΣ.jpeg)
“Αναφέρθηκαν κάποιοι κατ΄ επανάληψη, επιμόνος και μετ΄ επιτάσεως σε ασυμβίβαστο μεταξύ της θέσης του διευθυντή μεταφορών και εποικινωνιών περιφερειακής ενότητας Κιλκίς και του αξιώματος του δημοτικού συμβούλου Κιλκίς, μιλώντας για τον Τσαντάκη.
Οι ίδιοι που… καταπίνουν την γλώσσα τους κάθε φορά που τέτοιοι ισχυρισμοί τους αποδεικνύονται… φούμαρα”.
Το σχόλιο διατύπωσε “πηγή” προσκείμενη στον επικεφαλής της “Ενωτικής Δύναμης” στο δημοτικό συμβούλιο Κιλκίς, που έσπευσε να απονείμει εύσημα στο δημοσιογραφικό συγκρότημα του “Μαχητή”, το οποίο, ευθύς εξαρχής υποστήριξε ότι δεν υφίσταται θέμα ασυμβιβάστου με τον Δημήτρη Τσαντάκη.