Αθλητισμός

Τα αποτελέσματα των αγώνων της Α1, Α και Β κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Κιλκίς

Ημέρα των φιλοξενουμένων η 2η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της α1 κατηγορίας, με τέσσερα “διπλά” σε σύνολο 6 αναμετρήσεων, ενώ στην κορυφή παρέμειναν «συγκάτοικοι» Αλέξανδρος Κιλκίς, Πάικο Γουμένισσας και Πλαγιά, που «ζευγάρωσαν» τις νίκες.

Έχασαν τους πρώτους βαθμούς, αλλά διατήρησαν το αήττητο Π.Αγιονέρι και Λεβεντοχώρι, ενώ με νίκη ξεκίνησε η ΑΕ Πολυκάστρου. Την πρώτη νίκη του σημείωσε ο Εύρωπος , την πρώτη ήττα της υπέστη η Μ.Βρύση.

Στην βάση «συνωστίζονται» ΠΑΟΚ Κρηστώνης, Επτάλοφος, Ά.Πέτρος, Ά.Χαράλαμπος και Δροσάτο χωρίς βαθμό, με τον πρώτο να έχει δώσει έναν αγώνα. Η πρώτη φετινή ισοπαλία σημειώθηκε στο Π.Αγιονέρι.

Στον εκτελεστικό τομέα οι μόνες ομάδες που παρέμειναν στο μηδέν, είναι οι Ά. Πέτρος και Δροσάτο, ενώ στον αντίποδα μόνο το Πάικο Γουμένισσας διατήρησε το απαραβίαστο εστίας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Αστέρας Μ.Βρύσης – Αλέξανδρος Κιλκίς 0-2 (ημίχρονο 0-1)
(Αγαθαγγελίδης, Αλεξανδρίδης)

Απόλλων Ευρωπού – Μακεδονικός Δροσάτου 3-0 (ημίχρονο 1-0)
(Ματζάρης 2, Αλεξόπουλος)

Ατρόμητος Π.Αγιονερίου – Λεβέντης Λεβεντοχωρίου 1-1 (ημίχρονο 0-0)
(Α.Παπαδόπουλος-Ε.Παυλίδης)

ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – Αναγέννηση Πλαγιάς 1-4 (ημίχρονο 1-1)
(Αποστολίδης-Ιωαννίδης, Ν.Ορφανίδης, Παπουνίδης, Ι.Ορφανίδης)

Θύελλα Άγ.Πέτρου – Πάικο Γουμένισσας 0-2 (ημίχρονο 0-0)
(Δασκάλου, Τζιβελέκης)

Ποντιακός Ά.Χαραραλάμπους – ΑΕ Πολυκάστρου 1-2(ημίχρονο 0-0)
(Νούκα-Χαρτοματζίδης, Σκαρλάτος)

Δεν αγωνίστηκε ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (2η αγωνιστική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1., Αλέξανδρος Κιλκίς,8-1,6,
2., Πάικο Γουμένισσας,7-0,6,
3., Αναγέννηση Πλαγιάς,7-1,6,
4., Ατρόμητος Π.Αγιονερίου,4-1,4,
5., Λεβέντης Λεβεντοχωρίου,3-1,4,
6., Α.Ε.Πολυκάστρου,2-1,3,
7., Αστέρας Μεγ.Βρύσης,3-3,3,
8., Απόλλων Ευρωπού,4-6,3,
9., Ποντιακός Αγ.Χαραλάμπους,1-7,0,
10., ΠΑΟΚ Κρηστώνης,1-3,0,
11., Μακεδονικός Δροσάτου,0-6,0,
12., ΠΑΟΝΕ Επταλόφου,1-6,0,
13., Θύελλα Αγ.Πέτρου,0-5,0,[/table]

Η επόμενη 3η αγωνιστική ημέρα 7.10.17

Αλέξανδρος Κιλκίς – Ατρόμητος Π.Αγιονερίου
Μακεδονικός Δροσάτου – ΠΑΟΝΕ Επταλόφου
Λεβέντης Λεβεντοχωρίου -Θύελλα Ά.Πέτρου
Αναγέννηση Πλαγιάς – Ποντιακός Ά.Χαραλάμπους
Πάικο Γουμένισσας – ΠΑΟΚ Κρηστώνης
ΑΕ Πολυκάστρου – Απόλλων Ευρωπού
Δεν αγωνίζεται η Μ.Βρύση

Α Κατηγορία

Προάγγελος συναρπαστικής βαθμολογικής εξέλιξης υπήρξαν τα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής ημέρα της α΄κατηγορίας.

Ξεχώρισαν οι ευρείες νίκες Αργυρούπολης και Εθνικού ΣΣ Μουριών στον α΄όμιλο ενώ αξιοσημείωτη κρίνεται και η επιθετική «δυστοκία» στον β΄, καθώς σημειώθηκαν μόλις δέκα τέρματα, σε αντίθεση με την παράδοση που θέλει συνήθως παραγωγική την «πρώτη». Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Α όμιλος

Ηρακλής Αργυρούπολης- Ηρακλής Φύσκας 6-2

Εθνικός Σ.Σ. Μουριών – Λύκοι Αναβρυτού 5-2

Προοδευτική Σταυροχωρίου – Ελπίδες Κιλκίς 2-0

Ποντιακός Ν.Σάντας – Άρης Ά.Παντελεήμονα 1-1

Απόλλων Μαυρονερίου – Ερμής Τερπύλλου 0-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (1η αγωνιστική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1., Προοδευτική Σταυροχωρίου,2-0,3,
2., Ηρακλής Αργυρούπολης,6-2,3,
3., Ερμής Τερπύλλου,2-0,3,
4., Εθνικός Σ.Σ.Μουριών,5-2,3,
5., Ποντιακός Ν.Σάντας,1-1,1,
6., Αρης Α.Παντελεήμωνος,1-1,1,
7., Ελπίδες Κιλκίς,0-2,0,
8., Απόλλων Μαυρονερίου,0-2,0,
9., Λύκοι Αναβρυτού,2-5,0,
10., Ηρακλής Φύσκας,2-6,0,[/table]

Η επόμενη 2η αγωνιστική ημέρα 7.10.17
Αρης Παντελεήμονα – Ηρακλής Αργυρούπολης
Ηρακλής Φύσκας – Απόλλων Μαυρονερίου
Ερμής Τερπύλλου – Εθνικός Σ.Σ. Μουριών
Λύκοι Αναβρυτού – Προοδευτική Σταυροχωρίου
Ελπίδες Κιλκίς – Ποντιακός Ν.Σάντας

Β΄όμιλος

Νεότητα Μεταλλικού – Αίας Πολυκάστρου 1-0

ΑΟΚ Πολυκάστρου – Κεραυνός Χορηγίου 0-1

Δόξα Χέρσου – Κένταυρος Ανθοφύτου 2-2

Απόλλων Πευκοδάσους – Μακεδονικός Πολυπέτρου 0-2

Κεραυνός Ποντοηράκλειας – Εθνικός Αξιούπολης 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (1η αγωνιστική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1., Μακεδονικός Πολυπέτρου,2-0,3,
2., Νεότητα Μεταλλικού,1-0,3,
3., Κεραυνός Ποντοηράκλειας,2-0,3,
4., Κεραυνός Χωρυγίου,1-0,3,
5., Δόξα Χέρσου,2-2,1,
6., Κένταυρος Ανθοφύτου,2-2,1,
7., Αίας Πολυκάστρου,0-1,0,
8., ΑΟΚ Πολυκάστρου,0-1,0,
9., Εθνικός Αξιούπολης,0-2,0,
10., Απόλλων Πευκοδάσους,0-2,0,[/table]

Η επόμενη 2η αγωνιστική ημέρα 8.10.17
Κεραυνός Χωρυγίου – Δόξα Χέρσου
Κένταυρος Ανθοφύτου – Απόλλων Πευκοδάσους
Μακεδονικός Πολυπέτρου – Κεραυνός Ποντοηράκλειας
Εθνικός Αξιούπολης – Νεότητα Μεταλλικού
Αίας Πολυκάστρου – ΑΟΚ Πολυκάστρου

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

«Σέντρα» και στην ενιαία β΄κατηγορία, όπου το Γερακαριό σημείωσε την ευρύτερη νίκη και στις τρείς κατηγορίες, ενώ νικηφόρος υπήρξε η επάνοδος των Καμπάνη και Μ.Λιβαδίων στην ενεργό δράση. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Βαπτιστής-Μ.Στέρνα 0-1

Νίκη Ευκ.-Τούμπα 1-1

Μ.Λιβάδια-Κορωνούδα 3-0

Ξηρόβρυση-Καστανιές 2-4

Γερακαριό-Ηλιόλουστο 6-0

Βαλτοτόπι-Καμπάνη 0-1

Δεν αγωνίσθηκαν οι Μουριές

Η επόμενη 2η αγωνιστική ημέρα 8.10.17
Ηλιος Ηλιολούστου – Αστέρας Βαλτοτοπίου
Στερναϊκός Μ.Στέρνας – Νίκη Ευκαρπίας
ΑΟ Καστανιών – Δόξα Γερακαριού
Αετός Κορωνούδας – ΠΟ Ξηρόβρυσης
Δόξα Καμπάνη – Θρίαμβος Μουριών

Διαβάστε αναλυτικά ρεπορτάζ των αγώνων στην εφημερίδα “Μαχητής του Κιλκίς” που κυκλοφορεί την Τρίτη στα περίπτερα του νομού Κιλκίς και της Θεσσαλονίκης

Περισσότερα
Δείτε ακόμα

Φωτοσχόλιο

Από την επισκεψη της Άννας Μισέλ Ασημακοπούλου στην Αγία Παρασκευή

Αν… δεν ήταν ο Σούλης!

Τον υφυπουργό υγείας Δημήτρη Βαρτζόπουλο ανακοίνωσε ότι φέρνει στο Κιλκίς γιά εκδήλωσή της η διοικούσα επιτροπή εκλογικής περιφερείας (ΔΕΕΠ) Κιλκίς […]