Αθλητισμός

Όλα τα αποτελέσματα των πρωταθλημάτων α1,α και β κατηγορίας Ε.Π.Σ. Κιλκίς

Με νίκες των πρωτοπόρων της βαθμολογίας συνεχίστηκε η 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της α1 κατηγορίας της ΕΠΣΚ. Επαναλαμβάνοντας τις 7 σερί νίκες, ο ιστορικός Κιλκισιακός παραμένει αήττητος σε 15 αγώνες, διατηρώντας απαραβίαστη την εστία του για 1.164 λεπτά.

Μοναδική εξαίρεση το νικηφόρο αποτέλεσμα που σημείωσε το Π.Αγιονέρι μέσα στην Ποντοηράκλεια επί της ΑΕ Πολυκάστρου.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Π.ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ 2016017Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Εθνικός Αξιούπολης – Ποντιακός Ά.Χαραραλάμπους 0-4

ΑΕ Πεδινού – Πάικο Γουμένισσας 1-3

Κιλκισιακός – Αλέξανδρος Κιλκίς 3-0

Αστέρας Μ.Βρύσης – Μακεδονικός Πολυπέτρου 1-0

ΑΕ Πολυκάστρου – Ατρόμητος Π.Αγιονερίου 2-3

Αναγέννηση Πλαγιάς – ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 0-1

Ηρακλής Αργυρούπολης – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 0-5

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (15η αγωνιστική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1., Κιλκισιακός,42-3,43,
2., Πάικο Γουμένισσας,36-18,34,
3., ΠΑΟΝΕ Επταλόφου,34-15,30,
4., Α.Ε.Πολυκάστρου,30-14,29,
5., Αστέρας Μεγ.Βρύσης,31-23,28,
6., Αναγέννηση Πλαγιάς,29-23,24,
7., Αλέξανδρος Κιλκίς,38-28,22,
8., Ποντιακός Αγ.Χαραλάμπους,20-21,19,
9., ΠΑΟΚ Κρηστώνης,24-20,17,
10., Α.Ε.Πεδινού,17-25,15,
11., Ατρόμητος Π.Αγιονερίου,24-23,13,
12., Μακεδονικός Πολυπέτρου,7-29,10,
13., Ηρακλής Αργυρούπολης,15-40,10,
14., Εθνικός Αξιούπολης,3-69,0,[/table]
Αφαιρέθηκαν τρείς βαθμοί από τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης

Η επόμενη ημέρα (Σάββατο 5-2-17)
Ποντιακός Ά.Χαραλάμπους – Κιλκισιακός
Πάικο Γουμένισσας – Αστέρς Μ.Βρύσης
ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – ΑΕ Πεδινού
Μακεδονικός Πολυπέτρου – Ατρόμητος Π.Αγιονερίου
Αλέξανδρος Κιλκίς – Εθνικός Αξιούπολης
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-ΑΕ Πολυκάστρου
Ηρακλής Αργυρούπολης – Αναγέννηση Πλαγιάς

A΄ κατηγορία

Λεβέντης Λεβεντοχωρίου – Π.Ο. Ξηρόβρυσης 6-0

Μ.Αλέξανδρος Ν.Γυναικοκάστρου – Ηρακλής Κοιλαδίου 1-1

Εθνικός Σ.Σ.Μουριών – Ηρακλής Φύσκας 5-1

Προοδευτική Σταυροχωρίου – Ποντιακός Ν.Σάντας 0-2

Νίκη Ευκαρπίας – Απόλλων Μαυρονερίου 0-1

Μακεδονικός Δροσάτου – Δόξα Χέρσου δεν διεξήχθη λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (13η αγωνιστική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1., Μακεδονικός Δροσάτου,35-15,29,
2., Μ.Αλέξανδρος Ν.Γυναικοκάστρου,30-10,24,
3., Εθνικός Σ.Σ.Μουριών,35-15,25,
4., Λεβέντης Λεβεντοχωρίου,26-9,25,
5., Προοδευτική Σταυροχωρίου,20-12,20,
6., Ηρακλής Κοιλαδίου,27-20,23,
7., Απόλλων Μαυρονερίου,23-15,21,
8., Δόξα Χέρσου,16-15,17,
9., Ποντιακός Ν.Σάντας,12-22,12,
10., Ηρακλής Φύσκας,14-45,9,
11., Νίκη Ευκαρπίας,5-30,6,
12., Π.Ο.Ξυρόβρυσης,10-45,3,[/table]
Υπολείπονται οι αγώνες Ξηρόβρυσης-Νίκης Ευκαρπίας και Σταυροχωρίου-Εθνικού ΣΣΜ (Τετάρτη 2-2-17) και Δροσάτου-Δόξας Χέρσου (Τετάρτη 9.2.17)

Η επόμενη ημέρα (Σάββατο 4-2-17)
Κοιλάδι-Λεβεντοχώρι
Φύσκα-Δροσάτο
Ξηρόβρυση-Σταυροχώρι
Δόξα Χέρσου-Ποντιακός ΝΣ
Εθνικός ΣΣΜ-Νίκη Ευκαρπίας
Απόλλων Μαυρ.-Ν.Γυναικόκαστρο

Β ΟΜΙΛΟΣ

Άσπρος-Μεταλλικό 1-1

Τούμπα-Πευκόδασος 3-1

Ποντοηράκλεια-Εύρωπος 2-0

Χορήγι-Ά.Πέτρος 0-3

Βαλτοτόπι-Ανθόφυτο 1-4

Αίας Πολυκάστρου-Μ.Αλέξανδρος Βαφ. 2-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (13η αγωνιστική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1.,Εύρωπος, 31-13, 31,
2.,Ά.Πέτρος, 25-9, 27,
3.,Ανθόφυτο, 27-10, 25,
4.,Ποντοηράκλεια, 27-22, 21,
5.,Μ.Αλέξανδρος Βαφ., 25-17, 19,
6.,Χορήγι, 14-18, 16,
7.,Πευκόδασος, 18-24, 14,
8.,Μεταλλικό, 10-22, 14,
9.,Αίας Πολυκάστρου, 16-19, 12,
10.,Βαλτοτόπι, 12-25, 11,
11.,Τούμπα, 17-27, 10,
12.,Άσπρος, 12-28, 10,[/table]
Υπολείπεται ο αγώνας Μεταλλικού-Αίαντος Πολυκάστρου (Τετάρτη 2-2-17)

Η επόμενη ημέρα (Κυριακή 5-2-17)
Πευκόδασος-Άσπρος
Ά.Πέτρος-Ποντοηράκλεια
Μεταλλικό-Βαλτοτόπι
Εύρωπος-Ανθόφυτο
Χορήγι-Αίας Πολυκάστρου
Μ.Αλεξανδρος Βαφ.-Τούμπα

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Τέρπυλλος-Μ.Στέρνα 7-2

Κορωνούδα-Μικρόκαμπος 0-4

Μουριές-ΑΟΚ Πολυκάστρου 1-2

Ηλιόλουστο-Ά.Παντελεήμων 1-5

Βαπτιστής-Ελπίδες Κιλκίς 2-0

Δεν αγωνίσθηκε το Αναβρυτό.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (13η αγωνιστική)[table]
Α/Α,ΟΜΑΔΕΣ,ΑΓΩΝΕΣ,ΤΕΡΜΑΤΑ,BΑΘΜΟΙ,
1.,Αναβρυτό, 11 ,39-13, 31,
2.,Τέρπυλλος, 12, 37-7, 30,
3.,Ελπίδες Κιλκίς, 12, 32-23, 24,
4.,ΑΟΚ Πολυκάστρου, 12, 25-13, 23,
5.,Βαπτιστής, 12, 23-13, 22,
6.,Ά.Παντελεήμων, 12, 31-15,20,
7.,Μικρόκαμπος, 12, 25-21, 16,
8.,Μ.Στέρνα, 12, 23-37, 11,
9.,Κορωνούδα, 12, 11-32, 6,
10.,Ηλιόλουστο, 11, 13-44, 4,
11.,Μουριές, 12, 15-56, 1,[/table]

Η επόμενη ημέρα (Κυριακή 5-2-17)
ΑΟΚ Πολυκάστρου-Κορωνούδα
Ελπίδες Κιλκίς-Αναβρυτό
Ά.Παντελεήμων-Τέρπυλλος
Μουριές-Ηλιόλουστο
Μ.Στέρνα-Βαπτιστής
Δεν αγωνίζεται ο Μικρόκαμπος

Αναλυτικά ρεπορτάζ και φωτογραφίες από όλους τους αγώνες διαβάστε την Τρίτη στην καθημερινή εφημερίδα «Ημερησία» που κυκλοφορεί στα περίπτερα του νομού Κιλκίς

Περισσότερα
Δείτε ακόμα

Φωτοσχόλιο

Από την επισκεψη της Άννας Μισέλ Ασημακοπούλου στην Αγία Παρασκευή

Αν… δεν ήταν ο Σούλης!

Τον υφυπουργό υγείας Δημήτρη Βαρτζόπουλο ανακοίνωσε ότι φέρνει στο Κιλκίς γιά εκδήλωσή της η διοικούσα επιτροπή εκλογικής περιφερείας (ΔΕΕΠ) Κιλκίς […]