Την απόσταση…τίτλου διατήρησε ο Αλέξανδρος

Συνέχισε με νίκη η ανδρική ομάδα της «ακαδημίας» του Αλέξανδρου Κιλκίς επικραοτούνται του Καμπάνη με 3-1 και διατήρησε την διαφορά των εννέα βαθμών από τους διεκδικητές του τίτλου του πρωταθλήματος α’ ομίλου α΄ κατηγορίας ΕΠΣΚ.

Απο ένα κακό παιχνίδι σε απόδοση από πλευράς Αλέξανδρου παρά την άνετη νίκη,το μόνο που θα πρέπει να κρατήσει είναι οι τρείς βαθμοί της νίκης και τίποτε άλλο.

Το αποτέλεσμα «άνοιξε» ο Ψωμιάδης με κεφαλιά σε σέντρα φάουλ του του καλύτερου παίκτη του παιχνιδιού του Σπυριδόπουλου στο 32’.Στην επανάληψη ο Αλέξανδρος δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτυ από τον Αιβαζίδη στο 62΄αλλά στο επόμενο δεκάλεπτο κατάφερε να σημειώσει δύο τέρματα με τον Φυλακτάκη και να «καθαρίσει» το παιχνίδι.

Οι φιλικοί αγώνες
Συνεχίστηκαν οι φιλικοί αγώνες και από τους μικρούς της «ακαδημίας» στην Θεσσαλονίκη που μετέβησαν τέσσερα τμήματα στις εγκαταστάσεις του Μακεδονικού όπου αντιμετώπισαν τον Ελλήσποντο Κριθιάς, Μακεδονικό ,Ιωνικό και Μετέωρα.

Σε φιλανθρωπική διοργάνωση έλαβαν μέρος ομάδες ηλικιακών κατηγοριών του Αίαντος Κιλκίς

Από τον Αίαντα Κιλκίς εκδόθηκε το ακόλουθο ενημερωτικό δελτίο: «Σε φιλανθρωπική πετοσφαιρική διοργάνωση του δημοτικού αθλητικού συλλόγου Ωραιοκάστρου, κατηγοριών κορασίδων […]