Από την πρόθεση… στην πράξη
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2018/06/35363209_2008464299172476_3663597534300864512_n.jpg)
Η στήλη είχε αναφερθεί στην πρόθεση του Κιλκισιώτη (από το Δροσάτο) αποστράτου ανωτάτου αξιωματικού της Ελληνικής Αστυνομίας Βασιλείου Μωυσίδη να διεκδικήσει την δημαρχία της Θεσσαλονίκης, στις δημοτικές εκλογές του 2019.
Ο άλλοτε γενικός αστυνομικός διευθυντής της συμπρωτεύουσας μετέτρεψε την πρόθεση σε πράξη, διοργάνωσε εκδήλωση για την εκ μέρους του επίσημη ανακοίνωση της καθόδου του στις εν λόγω εκλογές.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 13.6.18, στο γεμάτο ασφυκτικά Βελλίδειο συνεδριακό κέντρο Θεσσαλονίκης.
Και… έπεται συνέχεια, την οποία η στήλη αλλά και οι κοινωνίες του Δροσάτου, του Κιλκίς και, κυρίως, της Θεσσαλονίκης αναμένουν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.