«Ντόρος» για… το τίποτε
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2019/11/sxoleia-2.jpg)
Πολύς ο «ντόρος» εφέτος στον νομό μας γύρω από το ζήτημα των αναπληρωτών καθηγητών στην δευτεροβάθμια εκπαίδευση.
Γεγονός που προκάλεσε μεγάλη εντύπωση στα έμπειρα στελέχη της οικείας διεύθυνσης, τα οποία, εκτός των άλλων, απορούσαν και για τα επανειλημμένα ερωτήματα της στήλης, καθώς, όπως και επεσήμαναν, πρόκειται για μία γνωστή και πάγια διαδικασία ετών, η οποία ουδόλως έχει διαφοροποιηθεί και την εφετινή χρονιά.
Για την ιστορία να αναφέρουμε, ότι από τους 39 συνολικά εγκρίσεις αναπληρωτών στην περιοχή της περιφερειακής μας ενότητας καθήκοντα ανέλαβαν, παρουσιασθέντες στην διεύθυνση, οι 37 εξ αυτών, αφήνοντας μόνον δύο κενά ενός ηλεκτρολόγου, που προέκυψε αιφνιδίως την 1η Νοεμβρίου, και ενός οικονομολόγου.
Τώρα γιατί υπήρξε τόσος θόρυβος «Κύριος οίδε» ή μάλλον ορθότερα… «πολιτική οίδε»!