Ακόμη… περιμένει
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/07/IMG_6404.jpg)
Το τοπικό συμβούλιο Δροσάτου ζήτησε από τον δήμο Κιλκίς να δώσει μέσα σε δέκα ημέρες απαντητική ενημέρωση γιά το θέμα της χωματερής της Δοϊράνης, λαμβάνοντας την διαβεβαίωση ότι θα την έχει.
Οι δέκα ημέρες ήδη παρήλθαν, και το τοπικό συμβούλιο Δροσάτου… ακόμη περιμένει απαντητική ενημέρωση!
Και… «όρεξη» να ‘χει, θα περιμένει… γιά πολύ ακόμη, αφού σε προηγούμενο δημοτικό συμβούλιο ο εντεταλμένος σύμβουλος της περιοχής είχε δηλώσει ότι δεν υπάρχει χωματερή!