Αισθητική περιβαλλοντική αναβάθμιση στο 2ο γυμνάσιο Κιλκίς
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2020/11/2ο-ΓΥΜΝΑΣΙΟ-ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ.jpg)
Σε εξωραϊσμό χώρων του σχολείου τους, στο πλαίσιο της περιβαλλοντικής εκπαίδευσής τους, προέβησαν οι μαθητές της αντίστοιχης ομάδας του τετάρτου τμήματος της β΄τάξεως (β4) του 2ου γυμνασίου Κιλκίς, αναβαθμίζοντας την συνολική «εικόνα» του σχολείου.
Σε ανακοίνωση του σχολείου διατυπώνονται δημοσίως ευχαριστίες προς την επιτροπή περιβάλλοντος του δήμου Κιλκίς, η οποία υποστήριξε την πρωτοβουλία.