Αισιόδοξα πρώτα μηνύματα από τους τζουντόκα του Αίαντος Κιλκίς

«Με το δεξί μπήκαν» στις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις γιά έτος 2015 οι τζουντόκα του Αίαντος Κιλκίς, που έλαβαν μέρος στην διεθνή διοργάνωση «Πατρίδα», οι αγώνες της οποίας διεξήχθησαν το Σάββατο 31.1.15, στο κλειστό γυμναστήριο Ευόσμου Θεσσαλονίκης.
Ενα αργυρό μετάλλιο, δύο παρουσίες σε τελικούς «ρεπεσάζ» γιά την κατάκτηση της τρίτης θέσης, μιάς παρουσίας σε ημιτελικό τρίτης θέσης και δύο αξιόλογες εμφανίσεις ήταν ο απολογισμός της προσπάθειάς τους στους αγώνες με συμμετοχή συλλόγων ένδεκα χωρών (Κύπρου, Τουρκίας, Αλβανίας, Καζακστάν, Γεωργίας, Σκοπίων, Σερβίας, Γερμανίας, Βουλγαρίας, Μολδαβίας και Ελλάδας).
Ειδικότερα τα στελέχη του Αίαντος σημείωσαν τα εξής αποτελέσματα:
-Δέσποινα Αλλιου δεύτερη θέση (αργυρό μετάλλιο) στα 27κ, παγκορασίδων β’
-Αλέξανδρος Κατσαρώντας, έβδομη θέση (δύο νίκες και δύο ήττες). Ηττήθηκε στον τελικό των «ρεπεσάζ» από Βούλγαρο αθλητή γιά το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία -24κ. παμπαίδων α’ με συμμετοχή 16 αθλητών από τους οποίους οι πέντε ήταν από συλλόγους της χώρας μας.
-Απόστολος Καρύτσας, έβδομη θέση (δύο νίκες και δύο ήττες). Ηττήθηκε στον τελικό των «ρεπεσάζ» γιά το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία +48 κ. παμπαίδων α’
-Κωνσταντίνος Γκίκας, μία νίκη και δύο ήττες στην κατηγορία -36κ. παμπαίδων α’. Εφθασε στα ημιτελικά γιά την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου στα «ρεπεσάζ».