Αγώνες επτά, νίκες επτά για τον ΑΟ Γουμένισσας

Για ένα ημίχρονο δυσκολεύτηκε ο Α.Ο Γουμένισσας απέναντι στον Κεραυνό Άσπρου Πέλλης στο κλειστό γήπεδο της Γουμένισσας. Όμως επικράτησε με 60-50 και συνεχίζει την αήττητη πορεία του στο καλθοσφαιρικό β’κατηγορίας Κ. Μακεδονίας μετρώντας επτά νίκες επι ισάριθμων αγώνων. Ο ΑΟΓ ξεκίνησε νοθρά και βρέθηκε να ηττάται με 9-1. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η εικόνα αναστράφηκε με την Α.Ο.Γ να κυριαρχεί αλλά λίγα δευτερόλεπτα πριν την λήξη του ημιχρονίου να κινδινεύει και πάλι να χάσει το προβάδισμα πηγαίνοντας στα αποδητήρια με αποτέλεσμα 26-25.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Γουμένισσας δεν έδειχνε να απειλείται από τον μαχητική του Κεραυνού Άσπρου. Αρκετοι «γρήγοροι» πόντοι «εκτόξευσαν» την διαφορά κοντά σε διψήφιο αριθμό,με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν και πάλι στο τέλος τους δεκαλέπτου σε 45-39.Το τελευταίο δεκάλεπτο συνεχίστηκε η ίδια εικόνα,με τους φιλοξενούμενους να μένουν από δυνάμεις και τους γηπεδούχους να πλήττονται από τα φάουλ στους ψηλούς. Και οι δυο ομάδες «πάλεψαν» σκληρά,με δυνατές «μάχες» κάτω από τα δύο καλάθια!

Την επόμενη εβδομάδα είναι η σειρά του ΑΟΓ για ανάπαυλα, ενώ η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση της ομάδας, είναι το Σάββατο 19.12.15 στο κλειστό γυμναστήριο Γιαννιτσών απέναντι στον Φίλιππο Νέας Πέλλας!