Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο Αλέξανδρος στην Βέροια

Δεν μπόρεσε να επιστρέψει με τη νίκη από την Βέροια η ομάδα του Αλέξανδρου, καθώς ηττήθηκε με το τελικό 28-27 .
Ένα παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι με συνεχείς ανατροπές στο σκορ και μέγιστο προβάδισμα για τις 2 ομάδες τα 3 τέρματα.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι στο παιχνίδι φτιάχνοντας μια διαφορά 3 τερμάτων ( 4-1) επιβάλλοντας σχετικώς τον ρυθμό τους μέχρι τα μισά περίπου το πρώτου μέρους όπου η ομάδα μας ισορρόπησε ισοφαρίζοντας σε 7-7 και πηγαίνοντας γκολ γκολ ως το ημίχρονο με το 16-16 να δείχνει το πόσο αμφίρροπο ήταν το παιχνίδι τα πρώτα 30 λεπτά.
Στο β μέρος η ομάδα της Αξιούπολης άρχισε να φέρνει το παιχνίδι προς το μέρος της παίρνοντας κεφάλι στο σκορ με 20-23 κρατώντας ένα ισχνό προβάδισμα μέχρι περίπου το 55 του παιχνιδιού όπου και ισοφαρίστηκε σε 26-26.
Ο Φέρωνας πήρε το προβάδισμα 1 λεπτό πριν την λήξη του παιχνιδιού διαμορφώνοντας το τελικό 28-27 , καθώς στην τελευταία της επίθεση η ομάδα μας δεν κατάφερε να σκοράρει.
Ένα παιχνίδι που όσοι το παρακολουθήσαν έφυγαν γεμάτοι με όσα είδαν ασχέτως αν ήταν στην πλευρά των νικητών ή των ηττημένων.
Επόμενος εξαιρετικά δύσκολος εντός έδρας αγώνας απέναντι στην ΧΑΝΘ το Σάββατο 2.12.23.
Οι συνθέσεις:
ΦΕΡΩΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Μαρκάκης 2, Μποστανίτης, Γκανέτσιος, Καμπάς, Κερλίδης 2, Σιουκιούρογλου, Τζωρτζίνης, Αλ.Ταπάντζης, Βασιλειάδης, Φιλιππίδης 7, Χρ. Ταπάντζης 4, Μπαλτζής 2, Αλεξίου 10, Μαυρίδης 1, Στεφανόπουλος, Φιλοσόγλου 1.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ: Παπαρίδης, Αναστασιάδης 2, Μειμαρίδης, Πούλκος, Καρακασίδης, Τζιάκης, Κέφαλος 2, Ψωμαθιανός 8, Μέλλιος, Ιωαννίδης, Καραγιάννης 2, Δημολάρης 7, Τσαγκαράκης, Παπαδόπουλος, Παπαρήγας 6.