Πρώτη νίκη της γυναικείας του Κιλκισιακού

Την πρώτη νίκη πραγματοποιησε η γυναικεία ομάδα του Κιλκισιακού στην 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής.

Η ομάδα του Κιλκίς στο πρώτο ημίχρονο ήταν ανώτερη και σε δύο κόντρα επιθέσεις κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 με σκόρερ την Βασιλειάδου με την αντίπαλη ομάδα να έχει και αυτή δύο καλές προσπάθειες και η ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα με το 2-0.

Στην επανάληψη η Νεφελες πίεσαν και μέσα σε 10 λεπτά κατόρθωσαν να φέρουν τον αγώνα στα ίσα σε 2-2.

Από εκείνο το σημείο και έπειτα η Κιλκισιώτησες αύξησαν την πίεση σε όλο το γήπεδο και στο 70΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και πάλι με την Βασιλειάδου (η οποία πέτυχε χατ τρικ) ξανά πήρε κεφάλι στο σκορ ενώ 10 λεπτά αργότερα η Τσιόνκη με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Η σύνθεση του Κιλκισιακού: Μέλλανι, Πουλιοπούλου, Παπαδόπουλου, Τζιτζιίδου, Μουρατίδου, Μίγκου, Βασιλειάδου, Αναστασιάδου, Πολατίδου, Φούρναρη, Αδαμίδου.
Επίσης αγωνίστηκαν 25΄ Χατζηγεωργιαδου, 63΄ Τσιόνκη, 74΄Παρασκευοπούλου, 80΄ Κωνσταντινιδου

Επόμενη αγωνιστική εκτός έδρας με την Δόξα Δράμας.