Πολύτιμο τρίποντο για Κηστώνη και ισοπαλία γιά Κιλκισιακό

Καλή ήταν από βαθμολογικής άποψης η 5η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας για τους δύο εκπροσώπους του Κιλκίς.

Ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης πήρε μεγάλο «διπλό» στα Μουδανιά από την τοπική ομάδα που αν και έχανε κατάφερε να κερδίσει από το πρώτο ημίχρονο, ενώ ο Κιλκισιακός στην έδρα του πήρε τελικά ισοπαλία 1-1 επί του Απόλλωνα Παραλιμνίου καθώς έχανε με 1-0.

Η Κρηστώνη με τέρματα του Μαρμαρίδη στο 32΄και του Παπαδόπουλου στο 41΄ επιστρέφει στην έδρα της με τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Ο Κιλκισιακός με τέρμα που σημείωσε στο 71΄ο Πιπερτζής τελειώσε θετικά την αναμέτρησή του με τον Παραλίμνη που διεκδικούσε από το έβδομο λεπτό την νίκη.

Στα άλλα παιχνίδια είδηση ήταν η πρώτη ήττα του απόλυτου μέχρι σήμερα Απόλλωνα Κρύας Βρύσης. Μία ήττα που ήρθε με ανατροπή στην πρώτη φετινή νίκη του Ορέστη. Το αποτέλεσμα αυτό (2-1) σε συνδυασμό με το 1-2 του Νέστου στη Θέρμη, το 0-3 του Ηρακλή στη Ν. Αμισσό, το 1-3 της Καλαμαριάς στη Μηχανιώνα αλλά και το “διπλό” του ΠΑΟΚ Κρηστώνης στα Μουδανιά, έχουν διαφοροποιήσει την κατάσταση στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας, ενώ ο ΑΟ Χανιώτης πήρε κι αυτός την πρώτη του φετινή νίκη με εκτός έδρας νίκη στον Εύοσμο. Τέταρτη φετινή ήττα στις πρώτες 5 αγωνιστικές για τον Άρη Αβάτου, ενώ ο Πανθρακικός επικράτησε με 3-0 στην πρώτη του νίκη στη νέα εποχή Στοΐνοβιτς στον πάγκο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 5ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΟ Χανιώτης

Διαβάστε αναλυτικά ρεπορτάζ των αγώνων στην εφημερίδα “Μαχητής του Κιλκίς” που κυκλοφορεί την Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2024.

Ο δήμος Κιλκίς τίμησε την 83η επέτειο από το Ολοκαύτωμα των τριών Μαρτυρικών Χωριών Κλειστού, Αμπελόφυτου και Κυδωνιάς

Τόποι φριχτού μαρτυρίου τα τρία χωριά του ανατολικού Κιλκίς Κλειστό (Μούσγσαλι) Αμπελόφυτο (Μούρσαλι) και Κυδωνιά (Κοτσαλάρ) παραδόθηκαν στις φλόγες και […]