Πρωτοπορία των ομάδων του ΑΜΣ «Πόντιοι Κιλκίς ‘89» στα πρωταθλήματά τους
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2024/02/ΑΜΣ-Πόντιοι-Κιλκίς-‘89.jpeg)
Σε αγώνα του χειροσφαιρικού πρωταθλήματος βορείου ομίλου της β΄ εθνικής κατηγορίας ανδρών ο ΑΜΣ «Πόντιοι Κιλκίς ΄89» νίκησε την ομάδα της Καστοριάς με 41-22 και παρέμεινε στην κορυφή της κατάταξης.
Την πρωτοπορία διατήρησε και η ομάδα παμπαίδων του συλλόγου στο τοπικό πρωτάθλημά της ένωσης χειροσφαιρικών σωματείων Θεσαλονίκης, νικώντας εκτός έδρας την αντίστοιχη της ΑΕΣΧ Πυλαίας Θεσσαλονίκης.