Πανελλήνιο πρωτάθλημα χειροσφαίρου παίδων: Μετατέθηκε κατά μία εβδομάδα η διεξαγωγή των τελικών αγώνων
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/06/Α.Σ-Αλέξανδρος-Αξιούπολης-2020-21.jpeg)
Με απόφαση της αρμόδιας επιτροπής της Ομοσπονδίας Χειροσφαιρίσεως Ελλάδος (ΟΧΕ) μετατέθηκε κατά μιάν εβδομάδα η διεξαγωγή των αγώνων της τελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος παίδων.
Έτσι, αυτοί θα διεξαχθούν από την Πέμπτη 5 έως και την Κυριακή 8.7.21, στο κλειστό γυμναστήριο του ΑΣΕ Δούκα (ΔΑΙΣ) Αμαρουσίου Αθηνών, με την συμμετοχή και του πρωταθλητή ΤΕ ΟΧΕ Θεσσαλονίκης Αλέξανδρου Αξιούπολης.
Εντός των προσεχών ημερών αναμένεται η συγκρότηση των δύο ομίλων της τελικής φάσης και το πρόγραμμα των αγώνων της.