Ευτυχώς που προέκυψε
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2019/11/S1130118.jpg)
«Αν δεν προέκυπτε το θέμα της επίμαχης ψηφοφορίας στις 21 και 22.10.19 για την διανομή του οικοπέδου του πρώην μύλου Σαμαρά δεν θα είχε ανακύψει κανένα ζήτημα με τον κανονισμό», απεφάνθη ο δήμαρχος Κιλκίς κατά την συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου της Δευτέρας 16.12.19.
Που σημαίνει, ότι… ευτυχώς που προέκυψε η «επίμαχη» ψηφοφορία και ανέκυψε το ζήτημα για τον κανονισμό.
Πώς αλλιώς η απόφαση για κατάργηση ισχύοντος κανονισμού και εφαρμογής του προτύπου, πριν συνταχθεί νέος, θα ελάμβανε 37 ψήφους επί… 37 παρόντων;