“Χρυσή” αλλαγή για την ομάδα νέων της Ρεάλ ο Νίκος Βέργος

Το δεύτερο του τέρμα με την φανέλα των νέων της Ρεάλ Μαδρίτης πέτυχε ο κιλκισιώτης επιθετικός Νίκος Βέργος.

Το όνομα του Νίκου Βέργου είναι το νούμερο ένα συζήτησης στις τάξεις της Ρεάλ Μαδρίτης από το απόγευμα της Κυριακής 11.12.16.

Κι αυτό γιατί ο νεαρός επιθετικός που αγωνίζονται ως δανεικός από τον Ολυμπιακό, μπήκε ως αλλαγή στο ματς της Καστίγια με την Μενσαχέρο και μέσα σε 15 λεπτά σκόραρε για να σώσει το βαθμό για την ομάδα του.

Η Ρεάλ βρέθηκε να χάνει από νωρίς (39′) χάρη σε γκολ του Νάτσο, όμως ισοφάρισε με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (52′) με τον Καμπουθάνο.

Ο Έλληνας επιθετικός μπήκε ως αλλαγή στο 71΄ λεπτό του εκτός έδρας αγώνα για να δώσει επιθετική ώθηση στους Μαδριλένους, όμως είδε τον Γεράι στο 74′ να κάνει το 2-1 για την Μενσαχέρο και στο 85’ με προβολή στο πρώτο δοκάρι, «έγραψε» το ισόπαλο 2-2 σε ένα γκολ που είχε και βαθμολογική αξία για την ομάδα νέων της «βασίλισσας».