Τα αποτελέσματα των αγώνων της Α1, A και B κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Κιλκίς

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ 2017-18

Αρκετά ξεκάθαρη γίνεται η βαθμολογική εικόνα στο πρωτάθλημα, με την κατάταξη των ομάδων να «κόβεται στα δύο». Υπάρχουν οι πέντε πρώτοι και οι οκτώ τελευταίοι που προσδοκούν την παραμονή, θέλοντας να αποφύγουν τις τρεις τελευταίες θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό. Με τον Αστέρα Μεγ.Βρύσης να δημιουργεί την έκπληξη νικώντας μέσα στο Λεβεντοχώρι τον πρωτοπώρο της βαθμολογίας Λεβέντη, τον Μακεδονικό Δροσάτου να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης στην Γουμένισσα και τον Απόλλωνα Ευρωπού να παίρνει την ισοπαλία μέσα στην Πλαγιά ολοκληρώθηκε η 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣΚ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Λεβέντης Λεβεντοχωρίου – Αστέρας Μ.Βρύσης 1-4

Αναγέννηση Πλαγιάς – Απόλλων Ευρωπού 2-2

Πάικο Γουμένισσας – Μακεδονικός Δροσάτου 1-2

ΑΕ Πολυκάστρου – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 3-1

Ποντιακός Ά.Χαραλάμπους – ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 3-1

Θύελλα Άγ.Πέτρου – Αλέξανδρος Κιλκίς 1-3

Δεν αγωνίζεται το Π.Αγιονέρι

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (7η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
2. Αλέξανδρος Κιλκίς 6 17-5 18
4. Α.Ε.Πολυκάστρου 6 15-6 16
1. Λεβέντης Λεβεντοχωρίου 7 15-8 16
3. Αναγέννηση Πλαγιάς 7 18-5 16
5. Αστέρας Μεγ.Βρύσης 6 15-4 15
6. Ατρόμητος Π.Αγιονερίου 6 10-9 7
7. Πάικο Γουμένισσας 7 12-11 7
8. ΠΑΟΚ Κρηστώνης 6 8-14 6
11. Μακεδονικός Δροσάτου 6 10-13 6
9. ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 7 6-15 5
10. Απόλλων Ευρωπού 6 7-12 5
12. Ποντιακός Αγ.Χαραλάμπου 7 7-17 4
13. Θύελλα Αγ.Πέτρου 7 3-24 0


Α Κατηγορία

Α όμιλος

Ηρακλής Φύσκας – Ερμής Τερπύλλου 4-6

Ηρακλής Αργυρούπολης – Εθνικός Σ.Σ. Μoυριών 2-1

Ελπίδες Κιλκίς – Απόλλων Μαυρονερίου 3-1

Προοδευτική Σταυροχωρίου – Άρης Ά.Παντελεήμωνς 3-2

Λύκοι Αναβρυτού – Ποντιακός Ν.Σάντας 1-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Ερμής Τερπύλλου 19-9 18
2. Εθνικός Σ.Σ.Μουριών 16-10 12
3. Ηρακλής Αργυρούπολης 16-11 12
4. Ποντιακός Ν.Σάντας 14-12 10
5. Προοδευτική Σταυροχωρίου 13-6 10
6. Ελπίδες Κιλκίς 11-12 9
7. Λύκοι Αναβρυτού 13-16 5
8. Αρης Α.Παντελεήμωνος 6-12 4
9. Απόλλων Μαυρονερίου 5-13 4
10. Ηρακλής Φύσκας 15-25 3

B όμιλος

Εθνικός Αξιούπολης – Α.Ο.Κ Πολυκάστρου 2-1

Δόξα Χέρσου – Κεραυνός Ποντοηράκλειας 2-0

Νεότητα Μεταλλικού – Κεραυνός Χωρυγίου 0-4

Κένταυρος Ανθοφύτου – Μακεδονικός Πολυπέτρου 1-1

Αίας Πολυκάστρου – Απόλλων Πευκοδάσους 1-4

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Μακεδονικός Πολυπέτρου 20-6 14
2. Δόξα Χέρσου 10-9 13
3. Απόλλων Πευκοδάσους 15-5 12
4. Κεραυνός Ποντοηράκλειας 11-4 11
5. Κεραυνός Χωρυγίου 10-7 11
6. Εθνικός Αξιούπολης 8-14 9
7. ΑΟΚ Πολυκάστρου 11-7 7
8. Κένταυρος Ανθοφύτου 5-7 4
9. Νεότητα Μεταλλικού 5-16 3
10. Αίας Πολυκάστρου 6-22 0

Η επόμενη αγωνιστική
Μακεδονικός Πολυπέτρου – Δόξα Χέρσου
Κεραυνός Χωρυγίου – Κένταυρος Ανθοφύτου
Κεραυνός Ποντοηράκλειας – ΑΟΚ Πολυκάστρου
Απόλλων Πευκοδάσους – Νεότητα Μεταλλικού
Αίας Πολυκάστρου – Εθνικός Αξιούπολης

Β΄Κατηγορία

Αετός Κορωνούδας – Αστέρας Βαλτοτοπίου 1-1

ΑΟ Καστανιών – Θρίαμβος Μουριών 1-0

Ήλιος Ηλιολούστου – Στερναϊκός Μ.Στέρνας 4-0

Δόξα Καμπάνη – Παίων Τούμπας 5-1

Δόξα Βαπτιστή – ΠΟ Ξηρόβρυσης 1-4

Νίκη Ευκαρπίας – Δόξα Γερακαριού 1-3

Δεν αγωνίστηκαν τα Μ.Λιβάδια

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΡΜΑΤΑ BΑΘΜΟΙ
1. Δόξα Καμπάνη 6 15-2 16
2. ΑΟ Καστανιών 6 9-4 15
3. Δόξα Γερακαριού 6 17-3 13
4. Μακεδόνες Μ.Λιβαδίων 5 20-3 12
5. Ήλιος Ηλιολούστου 6 14-21 9
6. Θρίαμβος Μουριών 5 13-6 9
7. Αστέρας Βαλτοτοπίου 6 8-12 7
8. Παίων Τούμπας 5 12-7 7
9. Στερναϊκός Μεγ.Στέρνας 5 5-8 6
10. Νίκη Ευκαρπίας 5 10-10 4
11. ΠΟ Ξηρόβρυσης 6 11-21 4
12. Αετός Κορωνούδας 6 4-18 2
13. Δόξα Βαπτιστή 5 2-17 0

Η επόμενη αγωνιστική
ΠΟ Ξηρόβρυσης-Στερναϊκός Μ.Στέρνας
Δόξα Γερακαριού-Παίων Τούμπας
Αστέρας Βαλτοτοπίου-Μακεδόνες Μ.Λιβαδίων
Θρίαμβος Μουριών-Δόξα Βαπτιστή
Δόξα Καμπάνη-ΑΟ Καστανιών
Ηλιος Ηλιολούστου-Νίκη Ευκαρπίας
Δεν αγωνίζεται η Κορωνούδα

Αναλυτικά ρεπορτάζ από τους αγώνες διαβάστε στην εφημερίδα «Μαχητής του Κιλκίς» που κυκλοφορεί την Τρίτη στα περίπτερα του νομού.