Στην τρίτη θέση «πέταξε» ο Αετός

Αρκετές δυσκολίες συνάντησε η καλαθοσφαιρική ομάδα του Αετού Κιλκίς στον εντός έδρας αγώνα της με την αντίστοιχη της ΑΓΕ Πιερίας, την οποία και κατέβαλε με 57-54.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν ισοδύναμες με την νεανική ΑΓΕΠ να «ζορίζει» με το γρήγορο παιχνίδι της τον Αετό, ο οποίος «έκλεισε» το ημιχρόνιο με προβάδισμα δύο πόντων. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ΑΓΕΠ έφτασε σε ανατροπή και διαφορά επτά πόντων υπέρ αυτής. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα του Κιλκίς «ανέβασε» κατακόρυφα την αμυντική απόδοσή της και βελτιώθηκε αισθητά στην επίθεση. Έτσι, κατάφερε και «γύρισε» τον αγώνα επικρατώντας με την τελική διαφορά των τριών πόντων.