Στον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣΚ ο ΠΑΟΚ με 3-0 επί του Ν.Γυναικοκάστρου

Στον επαναληπτικό αγώνα της δεύτερης σειράς του πέμπτου και ημιτελικού γύρου ΕΠΣ Κιλκίς που διεξήχθη την Τετάρτη 26.11.14 στο γήπεδο Σταυροχωρίου, ο τύποις γηπεδούχος ΠΑΟΚ Κρηστώνης επικράτησε του Μ.Αλεξάνδρου Ν.Γυναικοκάστρου με 3-0 και προκρίθηκε στον τελικό του προσεχούς Μαρτίου, στον οποιο θα αντιμετωπίσει τον Κιλκισιακό.

Το πρώτο ημιχρόνιο της αναμέτρησης εξελίχθηκε αμφίρροπο, με εναλλασσόμενα διαστήματα υπεροχής και με τον Μ.Αλέξανδρο να υπερασπίζεται με πάθος το 0-0 του πρώτου ημιτελικού, επιδιώκοντας είτε να «στείλει» τον αγώνα στην παράταση είτε να εκμεταλλευθεί κάποια ευκαιρία ώστε να φτάσει στην νίκη-πρόκριση.
Η επανάληψη ανήκει καθ’ ολοκληρίαν στον ΠΑΟΚ, που επέβαλε το παιχνίδι του, διατήρησε την εδαφική υπεροχή, δημιούργησε πλήθος ευκαιριών και έφτασε με άνεση στο τελικό 3-0.

Δύο από τα τέρματά του το πρώτο και το τρίτο, σημείωσε ο Κεσίδης και ένα ο Κ.Πότκας.